Seyahat sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. 

Sigorta teminatı, sigorta şirketlerine ve ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle doğru sigorta teminatına sahip bir poliçe seyahatiniz esnasında rahat etmeniz açısından gerekli ve önemlidir. 

Yurt dışı seyahat sigortası yaptırmak sizi birçok riske karşı korur. Seyahat sigortası ile keyifli bir seyahat geçirirken, bütçenizi de korumuş olursunuz.

Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

Yurtiçi veya yurtdışı seyahatleriniz sırasında yolculuğunuza bağlı olarak ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi riskleri seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Seyahat sigortası mutlu ve huzurlu bir seyahat için önemli bir güvencedir.
 
Seyahatinizdeki herhangi bir aksiliğin ekonomik durumunuzu etkilememesi için seyahat sigortasından yararlanabilirsiniz. 
İş veya dinlenme amacıyla yapılan her türlü seyahat aslında parasal bir değere dayanır. Seyahat sigortası, seyahat sırasında ortaya çıkabilecek trafik kazaları, yolculuk iptalleri veya uçak seferinin gecikmesi gibi çeşitli risklere karşı güvence sağlar. Böylece, çeşitli seyahat risklerinden mali durumunuzun etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. 
Seyahat sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir önkoşulu olması  nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinir.
Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir.
 
Seyahat sigortası farklı gün ve sürelerde olabilir. En az bir haftalık, en çok 1 yıllıktır. Ücretlendirme sistemi de bu doğrultuda değişiklik gösterir.

Sizi Arayalım

(0232) 433 0868
Bizi Arayın

TATİL HEYECANI İLE SEYAHAT SİGORTANIZI YAPTIRMAYI UNUTMAYIN!

Seyahat Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

 • Yurt dışına çıkarken pek çok ülke için zorunlu olarak yaptırdığınız seyahat sigortası hakkında yeterince bilgi sahibi misiniz? İşte seyahat sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken detaylar:
 • Seyahat sigortası genel şartları devlet tarafından belirlenir. Seyahat sigortalarının şartları ve tipleri bu yüzden aynıdır.
 •  Seyahat sigortasında teminatlar için iki seçenek bulunur. İlk seçenekte, toplamda 100 gün teminat alırsınız, ancak bu teminat seyahat başına 60 gün ile sınırlıdır. İkinci seçenekte ise toplam süre limiti yoktur, ancak seyahat başına 90 gün limit bulunur. Bu sürelerin sonunda seyahat sigortanızın geçerliliğinin devam etmesi için yurda giriş yapmanız gerekir.
 •  Elle yazılan poliçeler bazı konsolosluklarda kabul edilmemektedir.
 •  Yurtdışında, seyahat sigortası kapsamında sağlık hizmeti almanız gerektiğinde durumu 24 saat içerisinde sigorta şirketinize bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde ödemeniz reddedilebilir.
 •  Yurtdışında da geçerli olan bir özel sağlık sigortası poliçesi sahibiyseniz, poliçenizi İngilizce’ye çevirttikten sonra onaylatmayı deneyebilirsiniz.
 •  Muafiyetli seyahat sigortası ile muafiyetsiz seyahat sigortası primi arasında bir miktar fark vardır, muafiyetli sigorta daha ucuzdur. Ancak muafiyetli sigorta yaptırdığınızda, sigorta şirketi belli bir miktarın altındaki zararlar için ödeme yapmaktan muaf olur.
 • Seyahat sigortasında bir risk gerçekleştiğinde genel şartlara göre sigortalı aşağıdaki hususları yerine getirmekle yükümlüdür: 

İhbarın yapılması   

Seyahat sigortasında bir risk gerçekleştiğinde genel şartlara göre sigortalı aşağıdaki hususları yerine getirmekle yükümlüdür; Sigorta ettiren veya hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendikleri tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içinde sigortacıya yazılı bildirimde bulunmakla yükümlüdür. Sigorta ettiren veya hak sahipleri ilgili ihbarda kazanın yerini, tarihini ve sebeplerini bildirmek ve ayrıca tedaviyi yapan doktordan kazanın gerçekleştiği durum ile bunun sonuçlarını bir rapor halinde sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.

Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İş stresinden, hayat sorunlarından sıkılıp, her şeyi arkamızda bırakarak birkaç gün uzaklaşmayı istediğimiz anlar olur. İşte bu anlarda ilk akla gelen şey seyahatlerdir. Kendini dinlemek, yeni yerler keşfetmek ya da sevdiklerimizin yanına gitmek seyehatlerimizin içerisinde yer alabilir. Hepimiz tatil hayalimizde hiç sorun yaşamamayı planlarız. İşte bu planların en önemli kısmı sigorta yaptırmakla başlar. Seyahat sigortası, hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alır. Geriya tatilinizi güven ve huzur içinde geçirmek kalır. 

Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir önkoşulu olması nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinir. Seyahat sigortası fiyatları öncelikle yaş ve kapsama göre belirlenir. 65 yaş ve altı kişilerin ödemeleri daha az, 65 yaş ve üzeri kişilerin ödemeleri ise daha çok olur. Ancak seyahat sağlık sigortası kısa süreli bir sigorta olduğu için sigorta primleri büyük farklar göstermez. Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna dikkat etmeniz önem taşır.

Seyahat sigortası fiyatları hakkında bilgi edinmek ve satın almak için yapmanız gereken tek şey yandaki formu doldurarak bize ulaşmak.

 

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Yaptırmak Neden Önemli?

Seyahat etmek hayatın en keyifli anlarından biridir. İş, ev, arkadaşlar, yakınlar vs. derken yaşanan stres kişileri dinlenme ihtiyacına itmektedir. İşte arada bir yapılan seyahat kaçamakları oldukça güzeldir.

Seyahat etmek akla her zaman güzel anları getirse de seyahatinizde de olumsuz durumlar ile karşılaşmanız mümkündür. Özellikle yurt dışı seyahatlerinizde kötü bir olayla karşılaştığınızda nereye başvuracağınızı, kimsen yardım isteyeceğinizi bilmek daha zor olacaktır.

Seyahatinizin süresine, gideceğiniz yerlere ve yapacaklarınıza göre yanınıza maddi bir birikim alırsınız. Dolayısı ile bu risklerde ödeme yapmanız gerektiğinde oldukça zor durumda kalırsınız. Seyahat süresini de aşacak kadar maddiyatınız olmadığından ve geri de dönemediğinizden oldukça sıkıntılı bir sürecin içine girersiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortasının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

 1. Yurtdışı seyahat sigortanızı yaptırdığınızda içiniz rahat olur. Çünkü tüm bu olumsuz durumlarda yanınızda destekçi olur, maddi açıdan güvende olmanızı sağlar.
   
 2. Uçak biletinizi alarak tatile çıkmak için bekliyor olabilirsiniz. Fakat önemli bir nedenden dolayı tatilinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu durumda seyahat sigortası imdadınıza yetişir ve zararlarınızı telafi eder.
   
 3. Tercih ettiğiniz hava yolu şirketi uçuşunuzu ertelerse bu durumunda ihtiyaç duyacağınız otel, yemek vs. ihtiyaçlar seyahat sigortanız tarafından karşılanır.
   
 4. Bavulunuzu kaybetme ya da çaldırma durumunda yine seyahat sigortanızın güvencesi altında olursunuz.
   
 5. Yurt dışında karşılaşacağınız bir kaza veya hastalık durumunda yapılması gereken tedavilerin masrafları sigortanızın güvencesi altındadır.
   
 6. Kaza geçirdiğinizde ya da hastalandığınızda konaklama giderleri, seyahatin uzaması durumunda ihtiyaç duyulan masraflar, kişinin eve dönecekse ulaşım masrafları, dönemeyecekse ailesinden birinin yanına getirilmesi vs. birçok gider seyahat sigortası tarafından karşılanır.

Özet olarak eğer seyahat sigortası edinmişseniz kafanız hep rahat olur. Küçük primler ödeyerek sahip olduğunuz sigorta sizi birçok masraftan kurtarır. Ayrıca, yurt sışı seyahat sigortası Schengen ülkelerine vize için de gerekli olan bir sigortadır.

En uygun seyahat sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten seyahat sigortası başvuru formunu kolayca doldurmanız yeterlidir. Böylece güvenli, keyifli ve rahat bir tatil yaşamanın keyfini çıkarın.